Jak odzyskać kontakty z telefonu – poradnik krok po kroku

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się stracić wszystkie kontakty z telefonu? Przyczyn może być wiele, zdarza się to podczas wymiany telefonu, może znudził Cię Twój aktualny smartfon i wymieniasz go na nowego, a może Twój aktualny telefon zawiódł? Najczęściej do utraty kontaktów dochodzi podczas wymiany karty SIM, ale nie tylko. Problem zaczyna się w momencie, kiedy dane te potrzebne Nam są do codziennego funkcjonowania, ponadto numerów tych jest na prawdę dużo. W niniejszym poradniku przedstawimy proponowane przez Nas wyjścia z tej na pozór podbramkowej sytuacji. Poradnik ten dedykowany jest głównie posiadaczom oprogramowania Android.

Jak odzyskać kontakty z telefonu – 3 najprostsze wyjścia z tej sytuacji 

Pierwszym i najpopularniejszym sposobem na odzyskanie danych z Naszego telefonu jest posłużenie się narzędziem Gmail. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest posłużenie się tą właśnie aplikacją, zadanie jest jeszcze prostsze jeśli na Naszym telefonie była zainstalowana aplikacja Gmail. Na poczcie tej istnieje możliwość zsynchronizowania danych z telefonem, jeśli dokonałeś tego wcześniej, zadanie te jest tym prostsze. Na początek należy uruchomić aplikację na telefonie, wybrać zakładkę „Kontakty” oraz odnaleźć ikonę przypominającą chmurkę ze strzałką skierowaną ku dole a obok napis „Eksportuj”, ta czynność ma na celu przeniesienie naszych danych do pamięci telefonu. Należy pamiętać, że ten sposób zadziała tylko i wyłącznie wtedy, kiedy każdy z naszych kontaktów wcześniej poda swoje dane do konta Google. Należy pamiętać również o tym, że „Kontakty” są oddzielną aplikacją, warto tym pamiętać i w nowym telefonie zainstalować ją od samego początku, zdecydowanie ułatwia to proces przywracania danych w przyszłości. Co jeśli ten sposób zawiódł? Spokojnie mamy jeszcze kilka asów w rękawie! 

Alternatywą dla przywracania danych za pomocą konta Google, są specjalne aplikacje stworzone właśnie w celu przywracania utraconych danych. Jedną z nich jest Deleted Contact Restore Backup. Aplikacja posiada wielu zwolenników oraz cieszy się bardzo dobrą opinią. Za pomocą tejże aplikacji jesteśmy wstanie manualnie odzyskać swoje dane. Kolejną aplikacją dedykowaną dla posiadaczy smartfona w oparciu o oprogramowanie Android jest Odzyskiwanie danych Android. Aplikacja ta ma szerszy zakres działania, ponieważ za jej sprawą można odzyskać nie tylko kontakty, ale również zdjęcia, filmy. Jest to niezwykle ważne, gdy dojdzie do uszkodzenia karty pamięci, bądź niespodziewanie urządzenie odmówi Nam posłuszeństwa. 

Ostatnim już sposobem na przywrócenie danych kontaktowych i najbezpieczniejszym jest zrobienie kopii zapasowych danych, najprościej będzie skopiować dane z pamięci telefonu do karty SIM. Warto jednak wybrać jeszcze jedno miejsce przechowywania tejże kopii zapasowej, może to być inne urządzenie, chociażby komputer. W ten sposób w wyniku uszkodzenia jednego urządzenia zawsze Nasze dane pozostaną bezpieczne przechowywane w innym, a My zawsze będziemy mogli je swobodnie i z łatwością odzyskać. 

Jak odzyskać kontakty w telefonie? – krótkie podsumowanie 

1. Posłużenie się aplikacją Gmail oraz eksportowanie danych do pamięci telefonu, warunkiem koniecznym jest połączenie przez Wszystkich użytkowników swojego numeru telefonu z kontem Google.

2. Użycie aplikacji Deleted Contact Restore Backup, lub Odzyskiwanie danych Android – korzystne również przy uszkodzeniu karty pamięci.

3. Wykonanie kopii zapasowej do karty SIM i/lub do innego urządzenia osobistego.