Malowanie pisanek: najlepsze wskazówki

Malowanie pisanek: najlepsze wskazówki

Malowane pisanki, jasne kolory, wiosenne dekoracje … to dla nas Wielkanoc! Ale kupowanie wszystkiego jest nudne. Mamy dla Ciebie świetne pomysły na dekoracje, które możesz wykonać samodzielnie i kilka wskazówek dotyczących malowania i ozdabiania pisanek.

Czym byłaby Wielkanoc bez kolorowych pisanek? Dla dzieci to połowa zabawy na Wielkanoc. Zdobione lub pomalowane jajka można przy niewielkim wysiłku zamienić w specjalne dekoracje – to po prostu tradycja. Przedstawimy nasze pomysły na kreatywną Wielkanoc i udzielimy wskazówek, jak malować pisanki. Jeśli nie chcesz używać sztucznych barwników spożywczych, powiedzmy Ci, jak naturalnie pokolorować jajka wielkanocne.

Malowanie pisanek: przygotowanie

Przed malowaniem jaja należy najpierw wydmuchać. Aby to zrobić, umyj je ostrożnie, ale dokładnie ciepłą wodą z mydłem, aby uniknąć zakażenia salmonellą. Zawsze myj ręce w międzyczasie i nie dotykaj niczego innego. Zwróć uwagę również na te środki higieny w przypadku swoich dzieci. Ale wtedy jesteś gotowy do pracy: użyj igły, aby ostrożnie przebić otwory po obu stronach. Włóż do niego patyczek do krajania i wymieszaj zawartość, aby lepiej wydmuchać jajka. Pod spód umieść miskę, aby złapać żółtka i żółtka. Jajka można następnie wykorzystać do przygotowania wspaniałych potraw.

Szybkie wskazówki dotyczące kolorowania pisanek

Za pomocą markera możesz napisać słodkie wiadomości na wydmuchanym jajku – tak zwane napisy na jajku. Na przykład czarne pismo wygląda elegancko na białych jajkach. Bardzo proste, ale zawsze piękne, są białe kropki na brązowych jajkach. Ponownie możesz po prostu użyć białego markera lub białej farby i pędzla.

Malując jajka indyjskim atramentem, dzieci świetnie się bawią. Szablony mogą w tym pomóc. Wszystko, czego potrzebujesz, to pędzel, szklanka wody do czyszczenia pędzla i pojemnik z atramentem i gotowe. Jeśli chcesz później zawiesić jajka, będziesz musiał przeciągnąć cienką nitkę przez otwór. Dodatkowo z kolorowego kartonu możesz wyciąć małe symbole, takie jak serduszka, gwiazdki czy zajączki wielkanocne i przykleić je do jajka.

Klasycznym wariantem jest bardzo prosta kolorystyka jajek. W okresie Wielkanocy w supermarkecie dostępne są różne kolory żywności. Po ugotowaniu jajek na twardo włóż odpowiednie jajko do szklanki z kolorową wodą i po kilku minutach nudne jajko zamieni się w prawdziwe jajko wielkanocne.

Markerem lub innym wodoodpornym pisakiem (najlepiej czarnym) pomaluj jajka wielkanocne buźkę. Wytnij po dwa uszy dla każdego jajka z brązowego i białego kartonu i przyklej je z tyłu jajka. Jeśli nie masz ochoty wydmuchiwać jaj, możesz również użyć jajek styropianowych ze sklepu rzemieślniczego. Można też po prostu uszyć falbany i wykorzystać je do ozdobienia styropianu lub plastikowych jajek.

Wskazówka: przed farbowaniem naciągnij kilka gumek wokół pisanek, a następnie pomaluj. Pozostaw farbę do wyschnięcia, a następnie usuń taśmy. Tworzy to wspaniałe, jasne wzory i linie na pisankach DIY.

Zamiast malować: udekoruj jajka

Po prostu weź stary koronkowy obrus babci i kolorowe pisanki, weź gorący klej i nożyczki. Odetnij górę, jak chcesz i nałóż trochę gorącego kleju na kolorowe jajko. Następnie ostrożnie dociśnij koronkę na miejsce – dekoracja jest gotowa! Alternatywnie możesz również użyć samoprzylepnej końcówki.

Uwaga fani brokatu: co powiesz na brokatowe pisanki? Są szybko wyczarowywane i naprawdę robią różnicę. Po prostu posmaruj wydmuchane jajka cienką warstwą kleju, a następnie zwiń je w puder brokatowy. Następnie pozwól mu wyschnąć i delikatnie wklep, aby luźny brokat mógł spaść.

Technika serwetkowa do pisanek

Aby ozdobić jajka wielkanocne serwetkami, potrzebujesz
wydmuchanych jaj. Liczba zależy od tego, ile chcesz. Będziesz potrzebował
serwetek z ładnym wzorem, kleju rzemieślniczego, wykałaczek, pędzelka, ręcznika
papierowego i lekkiej farby akrylowej.

Przede wszystkim połóż wydmuchane jajko na wykałaczce i
przyklej je gdzieś, aby łatwiej było ozdobić jajko. Następnie zalej jajko
akrylem i pozostaw farbę do wyschnięcia. Podczas suszenia można z serwetek
wycinać motywy lub wzory i układać je jako pierwsze. Aby to zrobić, musisz
następnie rozebrać poszczególne warstwy serwetek. Gdy jajko wyschnie, ułóż na
nim oddzielne kawałki serwetki, jak chcesz. Jeśli jesteś zadowolony z obrazu,
nałóż na jajko trochę kleju rzemieślniczego i przyklej na nim motywy jeden po
drugim. Powstające zmarszczki można wygładzić pędzelkiem. Gdy wszystkie motywy
serwetki zostaną przyklejone do jajka, ponownie nałóż klej rzemieślniczy na
całe jajko, a następnie pozwól mu wyschnąć.

Zrób dekoracje wielkanocne z jajek

Wolisz romantyczny wielkanocny brunch we dwoje? Co myślisz o
wielkiej niespodziance dla swojego partnera? Wydmuchaj za to jajko. Dziura w
jajku może być nieco większa. I udekoruj go tak, jak chcesz. Następnie wytnij
mały kawałek papieru i napisz na nim ładną wiadomość. Następnie papier należy
zwinąć tak wąsko, aby zmieścił się w otworze w jajku. Połóż jajko-niespodziankę
na talerzu ukochanej osoby. Jeśli rozbije jajko, znajdź swoją wiadomość.
Oczywiście możesz również zrobić tę sztuczkę dla swoich gości. Lub zrób całą
girlandę wielkanocną z mnóstwem małych wiadomości miłosnych.

Sprawdź również: Z jakich faz składa się ciąża?