Pobieranie gier z Internetu — czy to działa?

W dzisiejszych czasach z Internetu korzysta blisko 60% populacji. W Polsce liczba ta jest zdecydowanie wyższa, dzięki czemu liczba usług internetowych wciąż rośnie. Doskonałym przykładem są tu sklepy spożywcze, które kilka lat temu w Internecie nie miały sensu bytu. Dziś bez problemu można znaleźć sklepy online, które w kilka minut dowożą żywność na zamówiony adres. Nie inaczej jest z innymi usługami jak np. z branży rozrywkowej. Coraz większa ilość portali z grami i filmami sprawia, że nie trzeba dziś stać w długich kolejkach w sklepach, by nabyć grę, na którą czekaliśmy wiele lat. Wystarczy odwiedzić ulubiony portal online oferujący gry do pobrania za darmo lub za niewielką opłatą i znaleźć tytuł, którego szukamy. Jest to niewiarygodne udogodnienie, które sprawia, że podczas nudnego wieczoru możemy w kilka minut mieć na komputerze grę, która nas interesuje.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • gdzie znaleźć liczne gry komputerowe do pobrania i w jaki sposób je pobierać,
  • jakie są zalety korzystania z portali internetowych oferujących rozrywkę online. 

Skąd pobierać działające gry komputerowe

Jeśli ktoś zapyta Cię, czy oglądałeś najnowszy serial, od razu pomyślisz od Netflixie lub HBO GO. A jak ma się to w przypadku gier? Większość wciąż uważa, że najlepszą drogą nabycia gry, jest zakup w stacjonarnej placówce. Jest to oczywista nieprawda. Od wielu lat niemal każdą grę można pobrać z Internetu i cieszyć się nią w taki sam sposób, bez konieczności wychodzenia z domu.

Stroną, na której polecamy pobierać gry, jest https://pobierajgry.pl, czyli serwis istniejący od 2016 roku, oferujący gry z przeróżnych kategorii. Można znaleźć tam gry akcji, FPS, przygodówki, a także gry sportowe i multiplayer. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Pobierać je możesz na dwa sposoby. Pierwszym jest standardowe pobieranie z poziomu przeglądarki, którego nie rekomendujemy. Nawet nowoczesne przeglądarki internetowe nie zawsze dają możliwość zatrzymania pobierania w dowolnym momencie. W przypadku drugiej metody – instalatora – taka możliwość istnieje. Możesz przez 3 godziny pobierać grę, później na 30 minut zatrzymać pobieranie i bez przeszkód kontynuować ten proces. Jest to bardzo wygodna opcja, dzięki której można zaoszczędzić naprawdę sporo czasu.

Zalety pobierania gier z Internetu

Do głównych zalet pobierania gier z Internetu należą:

  • brak konieczności wychodzenia z domu – pobierasz grę siedząc wygodnie w fotelu i za kilka minut możesz delektować się rozgrywką.
  • bardzo często darmowe gry – niektóre gry są dostępne do pobrania za darmo. Po co więc płacić za coś, co można mieć bez opłat?
  • instalacja dodatków – niektóre serwisy jak wyżej wymienione pobierajgry.pl daje możliwość instalacji modów i dodatków, które dodatkowo urozmaicają rozgrywkę.
  • szczegółowe dane techniczne i recenzje użytkowników – w sklepie sprzedawca nie zawsze wie, co sprzedaje. Na stronie danej gry możesz zapoznać się z recenzją na temat gry oraz opiniami innych użytkowników.

Jak widzisz, pobieranie gier z sieci niesie za sobą więcej korzyści, niż mogłoby się zdawać. Zachęcamy więc, aby pobierać gry, a nie stać w kolejkach czekając na możliwość jej zakupu.